EN İYİ FİYAT, OPTİMUM SERVİS TATİLLERİNİZİ DEĞERLİ KILALIM


 
  TUR BİLGİLERİ
 
Kapadokya Klasikleri, Balon Turu
Sınıf: Ankara - Cappadocia Tur Sezon: Tüm Sezon Katılınabilir

Eşinizin , sevdiğinizin doğum gününe bir balon turu hediye edebilir ve bu anı unutulmaz kılabilirsiniz. Evlilik , balayı tatillerinizde Kapadokyayı tercih edip Balon turlarımızla mutlu bir anı bırakmak isterseniz  bu konuda sizlere muhteşem organizasyonlar hazırlıyoruz. Ayrıntılı bilgi için bize iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.  

Alanında deneyimli sertifikalı plotlarımız ile en tatlı anları ile Kapadokya'nın binlerce yıllık ve halen de devam eden oluşumuna tanık olabilirsiniz.

Gökte ağır ağır süzülerek bölgenin eşsiz güzelliklerini görme imkanı bulabilirsiniz.. 1 saat 15 dakika süren balon turu, sizi Kapadokya uygarlığının yürüyerek ulaşamayacağınız en uzak noktalarına kadar götürür.

Nerede uçacağız?
Önce değişik irtifalardaki hakim rüzgarları inceliyoruz ve bize mümkün olan en iyi uçuş güzergahını sağlayacak bir kalkış noktası tespit ediyoruz. Pilot, arzu edilen yönde esen hava akımlarını yakalamak için yükselir ve alçalır. Balonlar sadece rüzgarla hareket ederler ama tecrübeli pilotlarımız balonu uçuş boyunca öyle ustalıkla yönlendirirler ki, sanki balonun dümeni varmış gibi bir hisse kapılırsınız.

Uçuş esnasında neler hissederiz?
Havalandıktan sonra hava akımlarıyla birlikte hareket edildiği için herhangi bir sarsıntı veya rüzgar hissetmezsiniz. Sepet, içinde bulunduğu hava kütlesi içinde hareketsiz bir şekilde asılı durur. Uçuş yaptığımız sakin koşullar altında, sepeti sarsacak hiç bir şey yoktur, yani hissettiğiniz hareket, bir asansörde hissettiğinizden bile çok daha azdır. Ağaç tepelerinin üstünden geçerek veya yükseklerde süzülerek uçarken hissedilen şey sadece huzur dolu bir duygudur. Yükseklik korkusu neredeyse hiç yaşanmaz ve şayet yolcularımızın tercihi bu yönde ise, biz de sadece alçaktan uçarız. Bazı yolcular uçuşta hissettiklerini sakin ve romantik olarak tanımlarken bazıları da uçuşu nazik ve huzurlu olarak tanımlamaktadırlar.

Uçuş sırasında yolcular ayakta mı duruyor, yoksa oturuyorlar mı?
Normal olarak yolcular uçuş esnasında sepetin içinde ayakta dururlar, ama oturmak isteyen yolcu olursa onlara bu imkanı sağlarız.

Nereye iniyoruz?
Üzerinde uçuş yaptığımız pek çok tarladan herhangi birine rahatlıkla iniş yapabiliriz. Yer ekibimizin de ulaşabileceği uygun bir iniş alanı bulduğunda, pilotumuz yavaşça inişe geçecektir.
Uçuş Sezonu Ne kadar Sürüyor?
Hava şartlarının güvenilir olmaya başladığı Nisan başında uçmaya başlıyoruz ve Kasım sonuna kadar uçmaya devam ediyoruz. Sonra da kışı geçirmek için Fransa'ya dönüyoruz.

Yaş sınırlaması var mı?
Her yaştan yolcuyu memnuniyetle taşırız ama yolcularımızın çoğu 10 – 80 yaş arasında oluyor.

Ne tür teçhizat kullanıyorsunuz?
Tüm balon teçhizatımız en üst Standardlarda olup İspanya ve İngiltere'de imal edilmiştir. Bu teçhizatı araziye getirip götürmek için gayet sağlam ve modern 4X4 Mercedes destek araçları kullanıyoruz.

Ne zaman uçuyoruz?
Sabah çok erken saatte uçuyoruz çünkü günün bu vakti, rahat ve dengeli bir uçuş, yumuşak bir iniş ve maksimum kaldırma gücü için sakin ve serin hava şartlarını sağlıyor. Bu vakit, aynı zamanda fotoğraf çekmek için de en uygun vakit. Gün doğumunun muhteşem güzelliği, renkler ve kontrastlar harika oluyor.

Uçuş ne kadar sürüyor?
Normal şartlarda havada 1.5 saat kadar kalıyoruz. Ama bulunduğunuz yerden alınıp turun sonunda geri bırakılana kadar 3 - 4 saat geçiyor. Yani Kapadokya'nın güzelliğinin tadını çıkarmak için günün geri kalanında bol bol vaktiniz var. 

Hava durumunun etkisi nedir?
Kalkıştan önce hava durumunu kontrol ediyoruz. Genellikle saatte 10 mil sürate ulaşan rüzgarlarda rahatlıkla uçabiliyoruz.

Yağmur yağarsa uçuş olur mu?
Rüzgar şartları sabit olduğu zaman yağmur bir sorun olmaz. Ama şiddetli yağmur bekleniyorsa, o gün için uçuş planı yapmayız çünkü bu durum balonun ağırlığını epey arttırır. Bazen yağmur dengesizlik ve öngörülemeyen rüzgarlar anlamına gelir ki bu durum bizim için daha rahatsız edicidir çünkü balonun hacmi gerçekten de çok büyüktür. Buna karşın bulutlu havalar bazen en mükemmel uçuş şartlarını sağlarlar ama fotoğraf çekmek isteyenler icin bir hayal kırıklığı söz konusu olabilir.

Uçuş güvenli mi?
Balonla uçmak, en az, dünyanın başlıca havayollarının kullandığı herhangi bir uçakla uçmak kadar güvenlidir. Teknik sistemler gayet basittir ve aksilik çıkaracak hemen hemen hiçbir şey yoktur. Ayrıca bir uçağın kapalı atmosferinden hoşlanmayan pek çok insan balonda bu yönden çok rahat ederler.

Sigorta ve Ruhsat durumu nedir?
Tüm yolcularımız sigortalıdır. Türkiye'deki balon operasyonlarımız Ticari Hava Taşımacılığı olarak ruhsatlandırılmıştır (Ruhsat No: 1997/18). Türkiye'de Sıcak Hava Balon operatörü tarafından yapılan yolcu taşımacılığı için özel ruhsat alan ilk kuruluş biziz. Bütün pilotlarımız Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından ruhsatlandırılmıştır. İsteyenler, istedikleri zaman ruhsatlarımızı ve seyir defterlerimizi inceleyebilirler.


BALON TURU HAKKINDA BİLGİLENDİRME:
- Gün doğmadan kısa bir süre önce uçuş uzmanlarımız ve pilotlarımız hava koşullarını kontrol ederek uçuşun yapılıp yapılamayacağına karar verirler. Daha önceki yıllarda %95 oranında uçulabilirlik oranına erişilmiştir.

- Tüm müşterilerimiz otellerinden servis aracımız ile toplanıp uçuş sahasına getirilir. Müşterilerimizin tamamı otellerinden alınıp otellerine bırakılana kadar (Dünya çapındaki sigorta şirketi Allianz tarafından Turkiye’de 1.000000 Euro’ya kadar sigortalanmaktadır) sigortalıdırlar.

- Uçuş alanımızda müşterilerimiz için kahvaltı verilmektedir. Siz açık havada kahvaltınızı yaparken ekibimizin balonu şişirme aşamalarını izleyebilirsiniz.

- İşlem tamamlandıktan sonra yolcularımız sepete alınır ve muhteşem an gelmiştir artık havalanmak için pilotumuzun balonun içindeki havayı burner ile ısıtır. Yavaş yavaş havalanmaya başlarız bir kere havalandığınızda hava akımı ile bir olacağınızdan turbülans veya hava hareketi hissetmezsiniz. Asansörle yukarı çıkmaktan daha hafif bir etki hissedersiniz.  Doğa ile yumuşak ve panoramik bir uyum içerisinde kırsal alanlardan ve ağaç tepelerinin üstünden geçerken hissedeceğiniz duygu huzur olacaktır. 

- Artık doya doya uçmanın keyfini çıkartmaya başlayın. Balonlarda yön verme işlemi kısmi olarak yapılabilmektedir. Hava akımının yeryüzünden havalandıkça değişiklik göstermesi sebebi ile pilotlarımız alçalıp yükselerek rüzgarın durumuna göre yönlerini tayin edebilirler.

- Kapadokya'nın muhteşem manzarasını seyretmekle kalmamalısınız. Yanınızda fazlaca film, pil, hafıza kartı gibi malzemler bulundurmalısınız çünkü göreceğiniz manzaraların hiçbirini kaçırmak istemeyeceksiniz.

- Uçuş süresi yaklaşık 1 yada 1,5 saat olacaktır. Üzerinde uçtuğumuz pek çok açık alana iniş yapabiliriz. Pilotunuz uygun iniş yeri bulduğunda yumuşak iniş yapacaktır ve indiği yerde deneyimli yer mürettabatımız sizi karşılayacaktır. Balonu toparladıktan sonra siz şampanyalarınızı patlatırken, sertifikalarınız dağıtılır. Daha sonra sizleri aldığımız yerlere geri bırakırız.

- Bu unutulmaz macera 3-4 saat surer. Böylece günün geri kalanını Kapadokya’daki pekçok faaliyete katılarak geçirebilirsiniz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER: 
1. Transferler
2.  Balon ücreti
3.  Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigorta Poliçe Sertifikası
4.  Refakat hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 

Sezon/Fiyat

Kış Sezonu: Kasım - Mart

Yaz Sezonu: Nisan - Ekim Sonu 

KİŞİ

 

 

 4 - 6   Kişi

EU

EU

8 - 12  Kişi

EU

EU

14 - 16 Kişi

EU

EU

18 - 22 Kişi

EU

EU

24 - 30 Kişi

EU

EU

32 - 35 Kişi

EU

EU

36 - 42 Kişi

 EU

EU

 
 

Back to the Tours Page   or   Back to the Home Page
  REZERVASYON FORMU
Ürün Kodu:
Ad : Soyad :
Telefon Numarası: E-Posta:
Giriş Tarihi :
Çıkış Tarihi :
Kişi Sayısı : Ödeme Tipi:
Oda Tipi: Notunuz :
Çocuk Sayısı: (7-12)
 
  (0-6)  

Not: Rezervasyonlar giriş tarihinden 30 gün önce verilmelidir.

 
   
Aqua Master Diamond watch is unusual way to tell the time. The rolex replica sale is big and very easy to read, the size of the case is reduced to offer the wearer with absolute comfort. What¡¯s best about replica watches uk is that it would go along with the latest stylish trend. There are several styles and designs that could build replica watches sale fit dissimilar fashion, even Hip Hop. Hip Hop is the fashionable trend that many of the young generation people follow, even celebrities or film stars would follow the latest Hip Hop style. replica watches uk is oftentimes characterized as flashy, extravagant and catchy accessories that would as well serve as symbol of status for rolex replica sale. This would celebrate or show a person¡¯s success and the life quality they are experiencing. This is not simply about showing expensive and rolex replica sale, but is as well about celebrating life.