EN İYİ FİYAT, OPTİMUM SERVİS TATİLLERİNİZİ DEĞERLİ KILALIM


 
  TUR BİLGİLERİ
 
Marmaris - Fethiye - Marmaris Mavi Yolculuk Turu (8 gün)
Sınıf: Ege ve Akdeniz Kıyıları Tur Sezon: Nisan'dan - Kasım'a

1. Gün: Marmaris: Marmaris Limanı'nda, saat 15:30'dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır. Marmaris; Karya kentlerinden biri olan Phyckos antik şehri üzerine kurulmuş olup çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde kalmıştır. Bugün görülebilen en önemli eser 1577'de yapılan Marmaris Kalesi'dir. Ayrıca Osmanlılar' dan kalma bir cami ve sekiz odadan ibaret üzeri kemerli bir kervansaray bulunmaktadır. Antik dönem kalıntıları kentin kuzeyinde, Asar Tepe üzerindedir. Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir.

2. Gün: Ekincik Körfezi - Dalyan:
Siz kahvaltınızı yaparken, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. İlk hareket Ekincik Körfezi'ne doğru seyir ile başlar. Eğer isterseniz Ekincik Körfezi'nden opsiyonlu olarak düzenlenen Dalyan Turu'na katılabilirsiniz. Piyade diye adlandırılan küçük tekneler ile doğa harikası delta içinden geçilerek bir Karya kenti olan ve Miletos'un oğlu tarafından kurulduğu söylenen Dalyan'a varılır. Kent; Kaya Mezarları, Akropol Kalesi, Antik Tiyatro ve Kilise Kompleksi ile taşıdığı Antik değer yanında Caretta - Caretta kaplumbağaları ile doğal bir güzellik sergilemektedir. Daha sonra çamur banyosuna ve son durak olarak Caretta - Caretta (İztuzu) plajına gidilir. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi'nde yapılır.

3. Gün: Tersane Adası - Manastır - Kızıl Ada:
Geçilmesi gereken dalgalı Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları nedeniyle, diğer günlere nazaran daha erken yola çıkılır ve dünyaca ünlü Fethiye Körfezi'ne ulaşılır. Sabah kahvaltısı için Tersane Adası'na demirlenir. Doğal korunaklı bir liman olan burası, Bizanslılar ve Osmanlılar zamanında tersane olarak kullanılmıştır. Öğle yemeği ve yüzme molası için Manastır Koyu'na gidilir. Burası, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeniyle yörede Kleopatra veya Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Günün sonuna doğru akşam yemeği ve geceleme için Kızıl Ada'da demirlenir.

4. Gün: Fethiye:
Turumuzun 4. gününde Fethiye Limanı'na giriyoruz. Antik dönemde Telmessos olarak bilinen Fethiye, Anadolu Medeniyetleri'nden biri olan Likya'nın Karya ile batı sınırındaki en önemli şehridir. Şehrin isminin Apollon'un oğlu Telmessos'tan geldiğine inanılır. Işıkların ülkesi anlamına gelen kent kahinleri ile ünlüdür. Fethiye; 12 Adalar ile korunaklı, yarım daire şeklindeki sahil boyunca uzanmaktadır. Şehir merkezini gezebilir veya opsiyonlu olarak düzenlenebilen Ölü Deniz ve Saklıkent Turları vardır. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı'nda yapılır.

5. Gün: Yassıca Adaları:
Kahvaltıdan sonra, birbirinden güzel tabiat harikası adaların arasında seyir yapılır ve nihayetinde Göcek Adası'na demirlenir. Yüzme molasından ve öğle yemeğinden sonra Yassıca Adaları'na hareket edilir ve buranın mükemmel manzarası eşliğinde geceleme yapılır.

6. Gün: Bedri Rahmi - Domuz Adası - Ağa Limanı:
Kahvaltıdan sonra Bedri Rahmi Koyu'na hareket edilir. Bedri Rahmi ilk ''Mavi Yolculuk'' yapan şahıslardan biridir ve ünlü bir Türk sanatçısıdır. Bedri Rahmi'nin ziyaretinden sonra koya bu isim verilmiştir. Yüzme molası için Domuz Adası'na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı'na demirleyeceğiz.

7. Gün: Kadırga - Turunç Koyu - Cennet Adası - Marmaris:
Güne erkenden Kadırga Koyu'na doğru seyir ile başlanır. Öğlen yemeği ve yüzme molası Kadırga Koyu'nda yapılacak. Turunç Koyu ve Cennet Adası bugün yüzme molası için yapacağımız son duraklar olacaktır. Geceleme için Marmaris Limanı'na giriş yapılır. Arzu eden konuklarımız Marmaris'i gezebilir ve gece hayatına bir göz atabilir.

8. Gün: Marmaris: Kahvaltıdan sonra, unutulmaz anılarla saat 10:30'a kadar yattan ayrılış.
 
NOT: Yat Kaptanı deniz ve hava koşulları doğrultusunda, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.


GENEL KOŞULLAR:
- Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.
- 3 gece / 4 günlük turlar; 4. ve 5. dönem haricinde toplam bedelin %75'i hesaplanarak fiyatlama yapılır.
- Kamarada tek kişi konaklama yapması durumunda fiyata %60 fark ilave edilir.
- Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) :
- 0-3 yaş ücretsiz, 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için ilave yatak konulmaz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Tam Pansiyon Konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
- K.D.V.
- Mazot ve benzin.
- Mürettebat servisi.
- Transit log ve çıkış işlemleri.
- Liman masrafları ve vergileri.
- Palamar ücretleri.
- Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
- Nevresim takımları ve banyo havlusu.
- Kullanma suyu.
- Yat sigortası ( Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
- Yunan Adaları Programlarında;
- Yabancı kara sularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
- Yabancı kara sularındaki gümrük işlemleri ve masrafları.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
- Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları.
- Havaalanı transferleri.

Sezon/Fiyatlar

Nisan'dan - Ekim'e

 

KİŞİ

 

 

 4 - 6   Kişi

EU

 

8 - 12  Kişi

EU

 

14 - 16 Kişi

EU

 

18 - 22 Kişi

EU

 

24 - 30 Kişi

EU

 

32 - 35 Kişi

EU

 

36 - 42 Kişi

 EU

 

 
 

Ek:

KABİN TURLARINDA TEKNEDEKİ SERVİSLER
Örnek Menü:

KAHVALTI :7 öğün sabit olarak; 2 çeşit Reçel, Bal, Tereyağı, Yeşil Zeytin, Siyah Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Yumurta, Salatalık, Domates, Meyve, Süt, Limitsiz Çay ve Kahve.

ÖĞLE YEMEĞİ : 6 öğün farklı olarak; Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna çeşitleri, Salata çeşitleri, Yoğurtlu kızartma, Cacık, Komposto, Meyve.

ÇAY SAATİ: 7 öğün farklı olarak; Limitsiz Çay ve Kahve. Bisküvi ve Kek çeşitleri, Sigara Böreği.

AKŞAM YEMEĞİ : 7 öğün farklı olarak; Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte, Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk, Mantar Sote, Salata çeşitleri, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates Püre, Yoğurtlu Semizotu, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve

Kesin Hareketli "Kabin Kiralamaları"nda Genel Koşullar:

- Teknelere giriş 1.gün saat 15:30' dan itibarendir ve servisimiz akşam yemeği ile başlar.
Teknelerden çıkış son gün kahvaltıdan sonra 10.30'a kadardır.
- İlk ve son gün transfer günleri olduğundan limanda geceleme yapılır.
- Mavi Yolculuk esnasında genellikle tekne motor gücü ile seyrine devam eder ancak hava koşulları ve rüzgarın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır.
- Kaptan ve mürettebatımız; günlük hareket zamanlarını ve yemek saatlerini yolcuların genel isteğine göre düzenlerler.
- Kaptanımız; hava koşullarına göre konuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için rotada değişiklikler yapabilir.
- Konuklarımızın, dışardan tekneye içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir. Alkollü, alkolsüz içecekler, içme suyu; bedeli karşılığında yat barından temin edilir. İçecek ücretleri tur sonunda ödenir.
- Dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren acentelerimiz tarafından satılan turlardan dolayı teknelerimize pek çok farklı ülkeden misafirler gelir. Bu durum dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşma, farklı kültürleri tanıma ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti ve yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunulmamaktadır.
- Bu turlarda tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerle ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna ve tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.
- Teknelerimizde her sabah konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken rutin olan kabin / wc temizliği yapılır. Hafta ortasında ise genel bir temizlik yapılır.
- Özel bir durum söz konusu olmadıkça nevresim takımları haftalık olarak kullanılır değiştirilmez.

Kesin Hareketli "Kabin Turları"nda Kullanılan Yatların Standartları:

- Kesin Hareketli Kabin Kiralama operasyonlarında 17 m. ile 30 m. uzunlukta, 4 ila 12 kabinli, direk donanımına sahip olan, geleneksel güneybatı ege yapımı standart ahşap yatlar kullanılır.
- Kabinler 2 kişiliktir. Genellikle çift kişilik yataklar vardır. Twin yatak ya da triple yatak garantisi verilemez.
- Her kabinde özel duş /wc , lomboz (pencere), küçük elbise dolabı, 2 kişi için pike, battaniye, el ve yüz havlusu, iki adet yastık bulunur. Tuvaletler ev tipi sifonlu ya da marin tipi pompalı olabilir.
- Teknenin yolcu kapasitesine uygun sayıda can yelekleri, küçük bot gibi güvenlik teçhizatları mevcuttur.
- Yatların ebatlarına göre minimum 2, maksimum 5 personel bulunur.
- Elektrik tesisatı 12 volt ya da 24 volt'tur. Jeneratör garantisi verilmez. Limanlarda demirli durumdayken 220 volt olanağı vardır.
- Tekneler sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz
- Bu yatlarda yolcu kapasitesine uygun ebatlarda yemek masası, yeterli sayıda güneşlenme yatakları, tente altı gölgelik alanlar ve salon bulunur.
- Sıcak- soğuk kullanma suyu için yeterli miktarda su tankları ve tesisatı vardır.
- Duş / wc suları için yeterli miktarda pis su tankları ve tesisatı bulunur.
- Yeterli büyüklükte yakıt tankları ve tesisatı bulunur.
- Yatlarda hazırlanacak yemekler için gerekli teçhizata sahip mutfak bulunur.
- Kumanya ve içeceklerin soğutulması için gerekli buzluklar ve soğutma gereçleri bulunur
- Yatlarda, konukların kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel
bulunur.

Back to the Tours Page   or   Back to the Home Page
  REZERVASYON FORMU
Ürün Kodu:
Ad : Soyad :
Telefon Numarası: E-Posta:
Giriş Tarihi :
Çıkış Tarihi :
Kişi Sayısı : Ödeme Tipi:
Oda Tipi: Notunuz :
Çocuk Sayısı: (7-12)
 
  (0-6)  

Not: Rezervasyonlar giriş tarihinden 30 gün önce verilmelidir.

 
   
Aqua Master Diamond watch is unusual way to tell the time. The rolex replica sale is big and very easy to read, the size of the case is reduced to offer the wearer with absolute comfort. What¡¯s best about replica watches uk is that it would go along with the latest stylish trend. There are several styles and designs that could build replica watches sale fit dissimilar fashion, even Hip Hop. Hip Hop is the fashionable trend that many of the young generation people follow, even celebrities or film stars would follow the latest Hip Hop style. replica watches uk is oftentimes characterized as flashy, extravagant and catchy accessories that would as well serve as symbol of status for rolex replica sale. This would celebrate or show a person¡¯s success and the life quality they are experiencing. This is not simply about showing expensive and rolex replica sale, but is as well about celebrating life.