EN İYİ FİYAT, OPTİMUM SERVİS TATİLLERİNİZİ DEĞERLİ KILALIM


 
  TUR BİLGİLERİ
 
Marmaris - Datça - Marmaris Mavi Yolculuk Turu (8 Gün)
Sınıf: Ege ve Akdeniz Kıyıları Tur Sezon: Nisan'dan - Kasım'a

1. Gün: Marmaris Marmaris Limanı'nda saat 15:30'dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. Erken gelen konuklarımız eşyalarını kontact ofisimize bırakabilirler. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar. Akşam yemeği ve geceleme Marmaris Limanı'nda yapılır.

2. Gün: Arap Adası - Bozukkale (Loryma): Kahvaltı esnasında tur programı hakkında bilgiler verilir ve Arap Adası'na doğru hareket edilir. Geceleme için Bozukkale'ye demirleme yapılır. Bozukkale (Loryma) tarihi kentinde; karşılıklı surlarla dikdörtgen şeklinde uzanan kalenin dokuz kulesi vardır. Kaleye 'bozuk' sözünün yakıştırılmış olması kalenin bir yanının eksik oluşu ile ilgili olabilir. Coğrafi durumu ve liman girişinin darlığı nedeniyle Peleponnes Deniz Savaşları'nda bu limanı Atina gemileri de kullanmıştır. İ.Ö. 395 yılında Atinalı kumandan Karor, Knidos Savaşı'ndan önce gemilerini burada toplamış ve İ.Ö. 305 yılında Antigonos'un oğlu Demetrios da Rodos'a yaptığı saldırı hazırlıkları için bu limanı seçmiştir.

3. Gün: Datça: Kahvaltıdan sonra Datça'da demirlenir. Su, kumanya vb. ihtiyaçlar tedarik edilir.
M.Ö.VII. yy'da Ege Adaları'ndan gelerek Ionya'nın güney kıyılarına yerleşen Dorlar tarafından kurulmuştur. Rutubetsiz ve bol oksijenli bir havaya sahiptir. Tarihçi Strabon'un "Tanrı yarattığı kulun uzun ömürlü olmasını isterse Datça Yarımadasına bırakır" sözü boşuna söylenmemiştir. Anlatılanlara göre 500 yıl önce İspanyol korsanlar Datça'nın açıklarından geçerken, gemideki cüzzamlı hastaları Sarı liman Koyu'na bırakmışlar, ölüme terk edilen cüzzamlılar Datça'nın havası sayesinde iyileşmişlerdir. Opsiyonlu Knidos Turu'na iştirak
edebilir veya Datça'yı kendiniz gezebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Datça Limanı'nda veya yakın bir koyda yapılır.

4. Gün: Aktur - Bencik: Kahvaltıdan sonra Aktur'a hareket edilir. Sonra ilk durağımız Bencik Koyu olacak. Girişi çok dar olan bu koyda içeriye doğru yol alındığında eşsiz bir manzarayla karşılaşacaksınız. Bencik, Hisarönü Körfezi'yle Gökova Körfezi'ni ayıran yarımadanın en dar yerinde, Hisarönü tarafında bulunan bir koydur. İ.Ö.550'li yıllarda Knidoslular; Datça Yarımadası'na gelen Pers ordusuna karşı bir savunma hattı olarak yarımadanın bir kilometrelik en dar yerini kazarak açmak ve Gökova Körfezi'yle Hisarönü Körfezi'ni birleştirmek istemişlerdi. Böylece iki deniz birleşecek, yarımada tam bir ada olacak, savunma kolaylaşacaktı. Büyük gayretlerle çalışma başlamış, ancak başarılamamış ve sonuçta Persler Knidos'a da sahip olmuşlardır. Akşam yemeği ve geceleme Bencik Koyu'nda yapılır.

5. Gün: Selimiye - Orhaniye: Bugün Hisarönü Körfezi'nin içerisine doğru ilerleyeceğiz. Öğle yemeği için Selimiye Koyu'na    demirliyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Orhaniye'de yapılacaktır. Burada opsiyonlu Jeep Safari Turu'na iştirak edebilirsiniz. Orhaniye Koyu'nda Kız Kumu adı verilen ve deniz suyunun alçalıp yükselmesiyle oluşan doğal yapı olağanüstü bir görünüm sergiler. Sahilden denizin içerisine doğru su üzerinde yürünebilen kırmızımtırak kum yolla ilgili çeşitli efsaneler anlatılır. Koydaki bir adacık üzerinde, kale duvarları görülen antik dönemden kalıntılar bulunmaktadır.

6. Gün: Dirsekbükü - Bozburun: Dirsek Bükü'nde demirledikten sonra Bozburun'a doğru devam ediyoruz. Bozburun küçük bir balıkçı kasabasıdır. Bu bölgenin kıyıları boyunca sünger çıkartılmaktaydı fakat günümüzde artık yöre halkı süngercilikte hem iyi gelir sağlayamadığı hem de eski tekniklerle tehlikeli bir iş olduğu için süngerciliği bırakmıştır. Bunun yerine gulet tekneler inşa edilmeye başlanılmış ve Bozburun guletleri kısa bir sürede sektördeki yerini almıştır.

7. Gün: Kadırga - Marmaris: Kahvaltıdan sonra Kadırga ya da Kumlu Bükü'ne doğru yolumuza devam edeceğiz. Öğle yemeğinden sonra Cennet Adası'nda yüzme molası verilir. Akşam yemeği ve geceleme için Marmaris Limanı'na dönüş yapılır.

8. Gün: Marmaris
Kahvaltı sonrası 10:30' a kadar yattan ayrılıyoruz. 

NOT: Yat Kaptanı deniz ve hava koşulları doğrultusunda, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.


GENEL KOŞULLAR:
- Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.
- 3 gece / 4 günlük turlar; 4. ve 5. dönem haricinde toplam bedelin %75'i hesaplanarak fiyatlama yapılır.
- Kamarada tek kişi konaklama yapması durumunda fiyata %60 fark ilave edilir.
- Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) :
- 0-3 yaş ücretsiz, 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için ilave yatak konulmaz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Tam Pansiyon Konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
- K.D.V.
- Mazot ve benzin.
- Mürettebat servisi.
- Transit log ve çıkış işlemleri.
- Liman masrafları ve vergileri.
- Palamar ücretleri.
- Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
- Nevresim takımları ve banyo havlusu.
- Kullanma suyu.
- Yat sigortası ( Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: 
- Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
- Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları.
- Havaalanı transferleri.

Seasons/Prices

 

Summer Season: April to October 

PAX

 

 

 4 - 6   Pax

 

EU

8 - 12  Pax

 

EU

14 - 16 Pax

 

EU

18 - 22 Pax

 

EU

24 - 30 Pax

 

EU

32 - 35 Pax

 

EU

36 - 42 Pax

 

EU

 
 

Ek:

KABİN TURLARINDA TEKNEDEKİ SERVİSLER
Örnek Menü:
KAHVALTI :7 öğün sabit olarak; 2 çeşit Reçel, Bal, Tereyağı, Yeşil Zeytin, Siyah Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Yumurta, Salatalık, Domates, Meyve, Süt, Limitsiz Çay ve Kahve.

ÖĞLE YEMEĞİ : 6 öğün farklı olarak; Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna çeşitleri, Salata çeşitleri, Yoğurtlu kızartma, Cacık, Komposto, Meyve.

ÇAY SAATİ: 7 öğün farklı olarak; Limitsiz Çay ve Kahve. Bisküvi ve Kek çeşitleri, Sigara Böreği.

AKŞAM YEMEĞİ : 7 öğün farklı olarak; Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte, Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk, Mantar Sote, Salata çeşitleri, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates Püre, Yoğurtlu Semizotu, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve

Kesin Hareketli "Kabin Kiralamaları"nda Genel Koşullar:

- Teknelere giriş 1.gün saat 15:30' dan itibarendir ve servisimiz akşam yemeği ile başlar.
Teknelerden çıkış son gün kahvaltıdan sonra 10.30'a kadardır.
- İlk ve son gün transfer günleri olduğundan limanda geceleme yapılır.
- Mavi Yolculuk esnasında genellikle tekne motor gücü ile seyrine devam eder ancak hava koşulları ve rüzgarın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır.
- Kaptan ve mürettebatımız; günlük hareket zamanlarını ve yemek saatlerini yolcuların genel isteğine göre düzenlerler.
- Kaptanımız; hava koşullarına göre konuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için rotada değişiklikler yapabilir.
- Konuklarımızın, dışardan tekneye içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir. Alkollü, alkolsüz içecekler, içme suyu; bedeli karşılığında yat barından temin edilir. İçecek ücretleri tur sonunda ödenir.
- Dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren acentelerimiz tarafından satılan turlardan dolayı teknelerimize pek çok farklı ülkeden misafirler gelir. Bu durum dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşma, farklı kültürleri tanıma ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti ve yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunulmamaktadır.
- Bu turlarda tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerle ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna ve tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.
- Teknelerimizde her sabah konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken rutin olan kabin / wc temizliği yapılır. Hafta ortasında ise genel bir temizlik yapılır.
- Özel bir durum söz konusu olmadıkça nevresim takımları haftalık olarak kullanılır değiştirilmez.

Kesin Hareketli "Kabin Turları"nda Kullanılan Yatların Standartları:

- Kesin Hareketli Kabin Kiralama operasyonlarında 17 m. ile 30 m. uzunlukta, 4 ila 12 kabinli, direk donanımına sahip olan, geleneksel güneybatı ege yapımı standart ahşap yatlar kullanılır.
- Kabinler 2 kişiliktir. Genellikle çift kişilik yataklar vardır. Twin yatak ya da triple yatak garantisi verilemez.
- Her kabinde özel duş /wc , lomboz (pencere), küçük elbise dolabı, 2 kişi için pike, battaniye, el ve yüz havlusu, iki adet yastık bulunur. Tuvaletler ev tipi sifonlu ya da marin tipi pompalı olabilir.
- Teknenin yolcu kapasitesine uygun sayıda can yelekleri, küçük bot gibi güvenlik teçhizatları mevcuttur.
- Yatların ebatlarına göre minimum 2, maksimum 5 personel bulunur.
- Elektrik tesisatı 12 volt ya da 24 volt'tur. Jeneratör garantisi verilmez. Limanlarda demirli durumdayken 220 volt olanağı vardır.
- Tekneler sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz
- Bu yatlarda yolcu kapasitesine uygun ebatlarda yemek masası, yeterli sayıda güneşlenme yatakları, tente altı gölgelik alanlar ve salon bulunur.
- Sıcak- soğuk kullanma suyu için yeterli miktarda su tankları ve tesisatı vardır.
- Duş / wc suları için yeterli miktarda pis su tankları ve tesisatı bulunur.
- Yeterli büyüklükte yakıt tankları ve tesisatı bulunur.
- Yatlarda hazırlanacak yemekler için gerekli teçhizata sahip mutfak bulunur.
- Kumanya ve içeceklerin soğutulması için gerekli buzluklar ve soğutma gereçleri bulunur
- Yatlarda, konukların kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel
bulunur.

Back to the Tours Page   or   Back to the Home Page
  REZERVASYON FORMU
Ürün Kodu:
Ad : Soyad :
Telefon Numarası: E-Posta:
Giriş Tarihi :
Çıkış Tarihi :
Kişi Sayısı : Ödeme Tipi:
Oda Tipi: Notunuz :
Çocuk Sayısı: (7-12)
 
  (0-6)  

Not: Rezervasyonlar giriş tarihinden 30 gün önce verilmelidir.

 
   
Aqua Master Diamond watch is unusual way to tell the time. The rolex replica sale is big and very easy to read, the size of the case is reduced to offer the wearer with absolute comfort. What¡¯s best about replica watches uk is that it would go along with the latest stylish trend. There are several styles and designs that could build replica watches sale fit dissimilar fashion, even Hip Hop. Hip Hop is the fashionable trend that many of the young generation people follow, even celebrities or film stars would follow the latest Hip Hop style. replica watches uk is oftentimes characterized as flashy, extravagant and catchy accessories that would as well serve as symbol of status for rolex replica sale. This would celebrate or show a person¡¯s success and the life quality they are experiencing. This is not simply about showing expensive and rolex replica sale, but is as well about celebrating life.