EN İYİ FİYAT, OPTİMUM SERVİS TATİLLERİNİZİ DEĞERLİ KILALIM


 
  TUR BİLGİLERİ
 
Bodrum - Gökova - Bodrum Mavi Yolculuk Turu (8 gün)
Sınıf: Ege ve Akdeniz Kıyıları Tur Sezon: Nisan'dan - Kasım'a

1 Gün: Bodrum: Bodrum Limanı'nda saat 15:30' dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. Erken gelen konuklarımız eşyalarını kontact ofisimize bırakabilirler. Akşam yemeği ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır. Eski adı Halikarnas olan Bodrum'un tarihi M.Ö.1200'lere kadar uzanır. M.Ö. 5. yy' da yaşamış olan ve "Tarihin Babası" olarak tanınan Heradot, Halikarnas'ta doğmuştur. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Kral Mausolus'un (M.Ö. 350) Mozolesi de buradadır. Klasik çağdaki Bodrum'dan günümüze ulaşabilen tek yapı Antik Tiyatro'dur. 13.000 kişi kapasiteli bu tiyatro Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve günümüzde de Bodrumdaki birçok gösteriye sahne olmaktadır. Bodrum'a gelindiğinde, ilk önce görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Sen Peter Kalesi'dir. Ortaçağdan beri ayakta kalan ve dünyada en iyi şekilde korunmuş eserlerden birisidir. Büyük İskender'in Halikarnas' a girdiği yer olan Mindos Kapısı da görülmesi gereken yerlerden bir diğeridir.

2. Gün: Orak Adası - Çökertme:
Siz kahvaltınızı yaparken tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra, akşam yemeği ve geceleme için şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme'ye demir atılır. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirlerimiz sahilde kısa bir yürüyüş yapabilirler.

3. Gün: Yedi Adalar - Küfre - Uzun Liman:
Sabah kahvaltıdan önce, erken saatlerde Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde yine harika bir güne başlayacaksınız; bolca küçük adalar ve mercan resiflerinin bulunduğu bu bölgede dalış yapın, yüzün, dinlenin ve uyuyun. Arzu eden konuklarımız günlük ve çam ağaçları ile kaplı ormanlarda yürüyüş yapabilir. Yedi Adalar'da ilk durağımız, Küfre Koyu olacak. Akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'a demirleyeceğiz.

4. Gün: Tuzla - Löngöz - İngiliz Limanı:
Sabah turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na doğru yola çıkılır. Sabah yüzmeleri artık sizin günlük rejiminizin bir parçası haline gelecektir. Öğle yemeği için çam ormanlarıyla çevrili bir cennet köşe olan Löngöz Koyu'na demirleyeceğiz. Orman içinde kısa bir yürüyüş yapabilir ve Ali Baba'nın salaş kafesinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na (Değirmen Bükü) hareket edilir. İngiliz Limanı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölgede yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koy bulunur.

5. Gün: Kleopatra Adası - Karaca Söğüt:
Sedir (Kedrae) Adası'na hareket. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük bir kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesidir. Şehir surlarını, Dorlardan kalma tapınağı (daha sonra kiliseye çevrilmiş), 1.500 kişilik antik tiyatroyu ve kubbeli yapıları görebilirsiniz. Etrafa saçılmış kırık sütunların, üzerine resimler yapılmış, kabartma ve rölyeflerle dekore edilmiş taşların arasında yürüyüş yapabilirsiniz. Adada bulunan Kleopatra Plajında sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunduğu anlaşılan çok özel bir kum bulunmaktadır. Rivayete göre Mark Antonius, özel olarak bu kumu Mısır'dan gemilerle Kleopatra için taşıtmıştır. Akşam yemeği ve geceleme için Karaca Söğüt Köyü'ne hareket ediyoruz. Bu şirin köy Marmaris'e yalnızca 25 km. mesafededir. Buradan Marmaris'e dolmuşlarla ulaşım mümkündür. İsteyen konuklarımız opsiyonel olarak düzenlenebilen Marmaris veya Dalyan-Kaunos gezilerine iştirak edebilirler

6. Gün: Kargılı - Kisebükü (Alakışla Bükü):
Erken saatlerde Kargılı Koyu'na varılır. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü (Alakışla Bükü)'ne hareket edilir. Sahildeki Bizans harabeleri gezilebilir. Geceleme bu güzel koyda yapılacaktır.

7. Gün: Pabuç Burnu - Yalıçiftlik - Bodrum:
Kahvaltıdan sonra öğlen yemeği için Pabuç Burnu'na hareket. 5 çayı Yalıçiftlik Koyu'nda servis edilir. Akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na giriş yapılır.

8. Gün: Bodrum:
Kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.
 
NOT: Yat Kaptanı deniz ve hava koşulları doğrultusunda, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.


GENEL KOŞULLAR:
- Fiyatlar 2 kişilik kamarada 1 kişi, 1 hafta tam pansiyon konaklama esasına göre hazırlanmıştır ve EURO cinsindendir.
- 3 gece / 4 günlük turlar; 4. ve 5. dönem haricinde toplam bedelin %75'i hesaplanarak fiyatlama yapılır.
- Kamarada tek kişi konaklama yapması durumunda fiyata %60 fark ilave edilir.
- Çocuk indirimi ( sadece ebeveynleri ile aynı kamarada kalmaları durumunda ) :
- 0-3 yaş ücretsiz, 4-10 yaş %50, 10 yaş üzeri tam fiyat. Çocuk için ilave yatak konulmaz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

- Tam Pansiyon Konaklama: Kahvaltı, öğle yemeği, 5 çayı kek-bisküvi servisi ve akşam yemeği.
- K.D.V.
- Mazot ve benzin.
- Mürettebat servisi.
- Transit log ve çıkış işlemleri.
- Liman masrafları ve vergileri.
- Palamar ücretleri.
- Yattaki ekipmanların ücretsiz kullanımı.
- Nevresim takımları ve banyo havlusu.
- Kullanma suyu.
- Yat sigortası ( Kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. )
- Yunan Adaları Programlarında;
- Yabancı kara sularındaki tüm liman vergileri ve palamar ücretleri.
- Yabancı kara sularındaki gümrük işlemleri ve masrafları.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

- Alkollü ve alkolsüz içecekler, şişe suyu; bedeli karşılığında Yat Barından satın alınır.
- Tur güzergahındaki ören yeri giriş ücretleri ve opsiyonel kara turları.
- Havaalanı transferleri.

Sezon/Fiyatlar

 

Nisan - Ekim 

KİŞİ

 

 

 4 - 6   Kişi

 

EU

8 - 12  Kişi

 

EU

14 - 16 Kişi

 

EU

18 - 22 Kişi

 

EU

24 - 30 Kişi

 

EU

32 - 35 Kişi

 

EU

36 - 42 Kişi

 

EU

 
 

Ek:

KABİN TURLARINDA TEKNEDEKİ SERVİSLER
Örnek Menü:
KAHVALTI :7 öğün sabit olarak; 2 çeşit Reçel, Bal, Tereyağı, Yeşil Zeytin, Siyah Zeytin, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Yumurta, Salatalık, Domates, Meyve, Süt, Limitsiz Çay ve Kahve.

ÖĞLE YEMEĞİ : 6 öğün farklı olarak; Sebzeli Tavuk, Taze Fasulye, Patlıcan Musakka, Biber Dolması, Karnıyarık, Fırında Makarna, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna çeşitleri, Salata çeşitleri, Yoğurtlu kızartma, Cacık, Komposto, Meyve.

ÇAY SAATİ: 7 öğün farklı olarak; Limitsiz Çay ve Kahve. Bisküvi ve Kek çeşitleri, Sigara Böreği.

AKŞAM YEMEĞİ : 7 öğün farklı olarak; Balık Izgara, Balık Tava, Izgara Köfte, Tavuk, Et Sote, Hindi Fileto, Fırında Tavuk, Mantar Sote, Salata çeşitleri, Pirinç Pilavı, Bulgur Pilavı, Makarna çeşitleri, Barbunya Pilaki, Patates Püre, Yoğurtlu Semizotu, Piyaz, Karışık Kızartma, Cacık, Garnitür, Tatlı, Meyve

Kesin Hareketli "Kabin Kiralamaları"nda Genel Koşullar:

- Teknelere giriş 1.gün saat 15:30' dan itibarendir ve servisimiz akşam yemeği ile başlar.
Teknelerden çıkış son gün kahvaltıdan sonra 10.30'a kadardır.
- İlk ve son gün transfer günleri olduğundan limanda geceleme yapılır.
- Mavi Yolculuk esnasında genellikle tekne motor gücü ile seyrine devam eder ancak hava koşulları ve rüzgarın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır.
- Kaptan ve mürettebatımız; günlük hareket zamanlarını ve yemek saatlerini yolcuların genel isteğine göre düzenlerler.
- Kaptanımız; hava koşullarına göre konuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için rotada değişiklikler yapabilir.
- Konuklarımızın, dışardan tekneye içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir. Alkollü, alkolsüz içecekler, içme suyu; bedeli karşılığında yat barından temin edilir. İçecek ücretleri tur sonunda ödenir.
- Dünyanın farklı yerlerinde faaliyet gösteren acentelerimiz tarafından satılan turlardan dolayı teknelerimize pek çok farklı ülkeden misafirler gelir. Bu durum dünyanın her köşesinden gelen deniz severlerle buluşma, farklı kültürleri tanıma ve yeni arkadaşlıklar kurmak için bir fırsattır. Bu çeşitlilikten ötürü kabin turlarına iştirak edecek misafirlerimize, yatta bulunacak diğer yolcuların milliyeti ve yaş ortalaması ile ilgili taahhütlerde bulunulmamaktadır.
- Bu turlarda tur programı ve genel şartlar önceden broşürlerle ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna ve tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.
- Teknelerimizde her sabah konuklarımız kahvaltılarını yaparlarken rutin olan kabin / wc temizliği yapılır. Hafta ortasında ise genel bir temizlik yapılır.
- Özel bir durum söz konusu olmadıkça nevresim takımları haftalık olarak kullanılır değiştirilmez.

Kesin Hareketli "Kabin Turları"nda Kullanılan Yatların Standartları:

- Kesin Hareketli Kabin Kiralama operasyonlarında 17 m. ile 30 m. uzunlukta, 4 ila 12 kabinli, direk donanımına sahip olan, geleneksel güneybatı ege yapımı standart ahşap yatlar kullanılır.
- Kabinler 2 kişiliktir. Genellikle çift kişilik yataklar vardır. Twin yatak ya da triple yatak garantisi verilemez.
- Her kabinde özel duş /wc , lomboz (pencere), küçük elbise dolabı, 2 kişi için pike, battaniye, el ve yüz havlusu, iki adet yastık bulunur. Tuvaletler ev tipi sifonlu ya da marin tipi pompalı olabilir.
- Teknenin yolcu kapasitesine uygun sayıda can yelekleri, küçük bot gibi güvenlik teçhizatları mevcuttur.
- Yatların ebatlarına göre minimum 2, maksimum 5 personel bulunur.
- Elektrik tesisatı 12 volt ya da 24 volt'tur. Jeneratör garantisi verilmez. Limanlarda demirli durumdayken 220 volt olanağı vardır.
- Tekneler sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz
- Bu yatlarda yolcu kapasitesine uygun ebatlarda yemek masası, yeterli sayıda güneşlenme yatakları, tente altı gölgelik alanlar ve salon bulunur.
- Sıcak- soğuk kullanma suyu için yeterli miktarda su tankları ve tesisatı vardır.
- Duş / wc suları için yeterli miktarda pis su tankları ve tesisatı bulunur.
- Yeterli büyüklükte yakıt tankları ve tesisatı bulunur.
- Yatlarda hazırlanacak yemekler için gerekli teçhizata sahip mutfak bulunur.
- Kumanya ve içeceklerin soğutulması için gerekli buzluklar ve soğutma gereçleri bulunur
- Yatlarda, konukların kullanımına yönelik basit olta takımları, palet ve şnorkel
bulunur.

Back to the Tours Page   or   Back to the Home Page
  REZERVASYON FORMU
Ürün Kodu:
Ad : Soyad :
Telefon Numarası: E-Posta:
Giriş Tarihi :
Çıkış Tarihi :
Kişi Sayısı : Ödeme Tipi:
Oda Tipi: Notunuz :
Çocuk Sayısı: (7-12)
 
  (0-6)  

Not: Rezervasyonlar giriş tarihinden 30 gün önce verilmelidir.

 
   
Aqua Master Diamond watch is unusual way to tell the time. The rolex replica sale is big and very easy to read, the size of the case is reduced to offer the wearer with absolute comfort. What¡¯s best about replica watches uk is that it would go along with the latest stylish trend. There are several styles and designs that could build replica watches sale fit dissimilar fashion, even Hip Hop. Hip Hop is the fashionable trend that many of the young generation people follow, even celebrities or film stars would follow the latest Hip Hop style. replica watches uk is oftentimes characterized as flashy, extravagant and catchy accessories that would as well serve as symbol of status for rolex replica sale. This would celebrate or show a person¡¯s success and the life quality they are experiencing. This is not simply about showing expensive and rolex replica sale, but is as well about celebrating life.